Народний художній колектив «Спортивно-танцювальний ансамбль «Пульс» засновано в 1987 році на базі гуртків з художньої гімнастики, акробатики та хореографії. В 1998 році колективу присвоєно звання “Народний” (Наказ від 13.07.1998р. № 483-к Міністерства освіти України). У 2002, 2009 (Наказ від 13.04.2009 р. № 328 Міністерства освіти і науки України) у 2015 (Наказ від 27.02.2015 р. N 221)  роках ансамбль підтвердив звання “Народний художній колектив”. На даний час в колективі 42 учбові групи, а це — 720 дітей. Заняття в групах проходять 3-6 разів на тиждень в залежності від віку та рівня підготовки дітей.

Весь спектр занять в ансамблі «Пульс» дозволяє дитині здобути необхідні знання, уміння та навики з класичної та сучасної хореографії. Методика проведення занять викладена в авторській комплексній програмі навчання: «Навчальні програми з позашкільної освіти художньо-естетичний напрям», яка схвалена науково-методичною комісією з  позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (протокол № 3 від 29 грудня 2015 року).

Програма навчання розрахована на дітей від 3 до 21 року та включає три рівні навчання:

Початковий рівень (2 роки)

Основний рівень(4 років).

Вищий рівень (4 і більше років).

Дітям достатньо виявити бажання займатися або виявити здібності до навчання, щоб їх зарахували в групи початкового рівня навчання.

Дітям необхідно здати заліки з акробатики, заліки з танцювальних етюдів (номери), оволодіти роботою з предметами для переходу на вищий рівень навчання.

Для батьків систематично (2 рази на рік) проводяться відкриті заняття, на яких вони можуть спостерігати  успіхи в навчанні дитини. В кінці року проводяться заліки з ЗФП, СФП та змагання, за результатами яких діти переходять на наступну сходинку навчання. В залежності від віку дитини та рівня навчання діти окремо займаються акробатикою та сучасним уроком.

Діти, які приходять до колективу у віці 3-8 років, потрапляють в початкові групи. Протягом року вони оволодівають програмою. Діти у віці 9-14 років займаються в групах загальної фізичної підготовки. За результатами заліків та показових виступів вони також можуть бути переведені в концертні групи. В ансамбль приймаються всі бажаючі діти, за винятком тих, у кого є протипоказання від лікаря. Хлопці та дівчата займаються в окремих групах.

З дітьми працюють кваліфіковані, досвідчені, педагоги, серед яких відмінники освіти України, майстри спорту міжнародного класу з художньої гімнастики та акробатики. Художній керівник — майстер спорту з художньої гімнастики, відмінник освіти, голова метод об’єднання естрадних танців міста Києва, Народна артистка України Наталія Борсук.

Всі заняття в колективі – безкоштовні!

На протязі навчання в ансамблі «Пульс» його вихованці мають змогу безкоштовно відвідувати дитячі вистави в місті Києві, концерти, знайомитись та виступати на одних майданчиках з відомими акторами, танцюристами, режисерами, балетмейстерами, приймати участь в телевізійних зйомках, конкурсах, шоу. Діти основного концертного складу регулярно їздять в літні оздоровчі табори.

Ансамбль «Пульс» – велика дружня родина, де діти не тільки займаються улюбленою справою, але й товаришують, відпочивають та проводять разом свята.

Результатом співпраці вихованців, педагогічного та батьківського колективів Народний художній колектив «Спортивно-танцювальний ансамбль «Пульс»» став володарем почесного диплома презентаційного альманаху «Діловий імідж України: досягнення, досвід, визнання» – 2008, 2009 року. У 2009 році колектив став лауреатом Всеукраїнського проекту «Флагмани освіти та науки України».  У 2013 році ансамбль «Пульс» став володарем диплома міжнародної академії рейтингових технологій та соціології «Золота фортуна» в номінації «За впровадження багаторічних традицій та виняткові досягнення в хореографії». Ансамбль «Пульс» є членом Європейської асоціації організацій довільного часу для дітей та молоді.

У 2016 році була зареєстрована Громадська організація «Пульс», членами якої є діти, батьки, педагоги ансамблю «Пульс». Діяльність організації спрямована на пропаганду ідей колективу ансамблю «Пульс», пропаганду здорового способу життя у дітей та підлітків, на укріплення матеріальної бази дитячого творчого колективу, придбання всього необхідного для організації території успіху дитини: організація свят, змагань для дітей, придбання іграшок, призів, предметів, апаратури, пошиттю концертних костюмів.